• FOX 2023

•      28 marca 2023 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
            W całej Polsce do konkursu przystąpiło ponad 15 000 uczestników we wszystkich kategoriach łącznie.

27 uczniów z naszej szkoły również dołączyło do tego przedsięwzięcia.

Niezmiernie miło  jest nam poinformować, że Hanna Żań z klasy 8B uplasowała się na miejscu II z bardzo dobrym wynikiem  a  Maja Jurewicz z klasy IV C - miejscu III i wynikiem dobrym.

Poza podium, ale również dużą ilość punktów uzyskali:

• Weronika Zielińska klasa 5B
            • Paweł Kulbacki klasa 3A
            • Paweł Koncewicz klasa 3D

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy !

• Scena Przedszkolaka

• 10 maja przedszkolaki z grupy 0c wzięły udział w XX Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Dzieci zaprezentowały energiczny układ taneczny do piosenki „Lwia Straż”.

• Dzień Niezapominajki

• 15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki, który zachęca do promowania walorów przyrody i przypomina o konieczności jej ochrony. Tego dnia pamiętamy również o ważnych chwilach i osobach. Święto ma celu zwrócenie uwagi na miejsca, sytuacje oraz lokalne tradycje, które warto ocalić od zapomnienia.

• VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

• VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej pod Honorowym Patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Olecka.

Po dwuletniej przerwie powrócił do kalendarza wydarzeń szkolnych konkurs recytatorski, który cieczy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter i szczególną rangę ze względu na Honorowy Patronat Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Olecka.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach wzięły udział dzieci z następujących placówek edukacyjnych:

• Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa w Judzikach;
            • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Wieliczkach;
            • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz rzetelną oceną poszczególnych recytacji czuwała komisja konkursowa w składzie:

• Pani Violetta Janczenia - przewodnicząca
            • Pani Elżbieta Kacprzyk
            • Pani Jolanta Krasowska

Uczestnicy prezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i z wielkim zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie wiersze.

Jury po burzliwych dyskusjach przyznało następujące wyróżnienia:

Cimochowski Mateusz

Adamczyk Łukasz

Kowalczyk Jakub

Tatarczuk Norbert

Osochocka - Karolak Maria

Iwanicka Aleksandra

Pawłowska Anna

Słyszewska Antonina

Juszkiewicz Dawid

Wasilewska Weronika

Stelmachowska Małgorzata

Marciniak Julia

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy także nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej edycji konkursu.

Dorota Karczewska