• DOWOZY

Uczniowie dojeżdżający z klas 0-8 są objęci opieką świetlicową.

Dowozy dzieci obsługiwane są przez firmę przewozową "Faster".

Godziny odwozu dzieci ze szkoły:

1. kurs

2. kurs

3. kurs

• Piątek03.05.2024

• Świetlica jak dom:

• Świetlicowe gospodarstwo jest wspólne,
            • Wiemy, że nasze zachowanie zależy od nas,
            • Idziemy ulicą uważnie i ostrożnie,
            • Ekwipunek szkolny pozostawiamy                       w wyznaczonym miejscu,
            • Tworzymy gromadę, w której każdemu powinno być dobrze,
            • Lubimy porządek i czystość,
            • Informujemy o każdym wyjściu ze świetlicy oraz szkoły,
            • Chętnie bierzemy udział w zajęciach świetlicowych,
            • Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy,

• Jesteśmy kulturalni, szanujemy nauczycieli        i kolegów,
            • Aktywnie uczestniczymy wniesieniu pomocy młodszym i słabszym kolegom,
            • Kochamy ludzi, kwiaty i zwierzęta,

• Dbamy o piękny polski język,
            • Obowiązki znamy i sumiennie je wykonujemy oraz uczymy się samodzielności,
            • Musimy przestrzegać regulaminu świetlicowego,
              aby wszystkim, którzy z niego korzystają, było dobrze.
      • Wychowawcy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024:

• Aleksandra Czarnecka
        • Emilia Kaczmarek
        • Monika Rant
        • Małgorzata Backiel
        • Agnieszka Sadowska
        • Teresa Sulima

• Do zadań  świetlicy należy:

• organizowanie opieki, pomocy w nauce, tworzenie w miarę możliwości warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy,
        • organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny,
        • organizowanie spacerów i wycieczek,
        • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań na miarę możliwości szkoły,
        • organizowanie konkursów, przedstawień,
        • kształcenie nawyków kulturalnego życia codziennego,
        • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształcenie nawyków higieny         i czystości oraz dbałość o zachowanie zdrowia,
        • rozwijanie samodzielności,
        • współdziałanie z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz instytucjami społecznymi,
        • zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania wyżej wymienionych zadań.
      •      Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, odpowiednich warunków do odpoczynku, relaksu, działalności kreatywnej i zaspokajanie potrzeb: bezpieczeństwa, sukcesu, uznania i kontaktów społecznych.
              Świetlica prowadzona przez szkołę jest placówką przeznaczoną dla uczniów dojeżdżających i miejskich  z klas I-III, chętnych do udziału w zajęciach.
             Oprócz zajęć świetlicowych, których tematykę opracowuje się w rozbiciu na poszczególne tygodnie             i miesiące roku szkolnego, uczniowie mogą spędzić czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek             czy odrobić lekcje przy wydatnej pomocy nauczyciela-wychowawcy. Zajęcia świetlicowe mają zapewnić dzieciom czas w sposób możliwie interesujący. Poprzez ich organizację pragniemy osiągnąć określone zmiany    w zainteresowaniach, postawie i codziennych nawykach wychowanków.
             Zadania kierunkowe, które dotyczą najważniejszych dziedzin pracy świetlicy:

• Kształtowanie podstawowych nawyków współżycia w grupie.
        •  Działanie w zakresie troski o zdrowie dzieci i kształtowanie nawyków w zakresie higieny i kultury codziennego życia.
        •  Pomocy w opanowaniu wiedzy szkolnej i rozwijaniu sprawności umysłowej.
        •  Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz nabywanie umiejętności spożytkowania czasu wolnego.
        • Kształtowanie postaw moralno-społecznych.