• Zwierzę nie jest rzeczą! Szanujmy je, chrońmy i opiekujmy się nim.

     • 7 października br. w naszych progach gościliśmy wolontariuszy Stowarzyszenia Cztery Łapy Olecko wraz z podopiecznymi. Spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby wspólnie uczcić Światowy Dzień Zwierząt. Tomek, Marzena, Ewa i Dorota opowiadali o swoich codziennych działaniach, o niesieniu pomocy bezdomniakom, o wolontariacie. Czworonogi zaprezentowały się same. I było na co popatrzeć. Rumba zwinnie łapała muchy, Tola rozgryzła wszystkie pluszaki, a Dops wtórował prowadzącym wyciem lub ujadaniem. Było swojsko . Tylko Drucik grzecznie leżał w kąciku klatki, chyba z przerażenia. Ideą przewodnią święta jest ochrona zwierząt przed złym traktowaniem. I właśnie to próbowali zaakcentować wolontariusze. Wspólnie z młodymi ustalili, jakie powinności ma właściciel zwierzęcia wobec niego. Młodzież dowiedziała się, jeśli uważnie słuchała, jak pomóc zwierzakowi w potrzebie. Mówili również o komunikacji człowiek- pies, o odczytywaniu sygnałów. Okazało się, że nasi uczniowie wiele wiedzą. Dowiedzieli się też czegoś nowego. Większość posiada zwierzęta w domu, ale niestety mało z nich jest zaczipowanych. Wolontariusze zachęcali do znakowania swoich podopiecznych. Czipy pozwalają na szybką identyfikację właściciela i są w naszej gminie refundowane. Podczas zajęć można było zaobserwować młode oczy pełne miłości do czworonogów, zainteresowania ich losem, chęci niesienie pomocy. Cała społeczność szkolna bardzo się postarała, by wesprzeć bezdomne zwierzęta. Tego dnia zorganizowano bufet, w którym można było nabyć słodkie pyszności . Ciasta i inne smakołyki zostały przygotowane przez rodziców uczniów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla czterołapowców. I uzbierało się tego trochę... Po przeliczeniu wyszła piękna sumka 2561,68 zł. BRAWO MY . Na korytarzach przygotowane były również kreatywne stacje ze zwierzętami w tle. Nie brakowało chętnych. Niektórzy sfotografowali się w fotobudce . To już drugie takie obchody zorganizowane przez Szkolny Zespół Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

     • Zdradzamy sposób na poprawę humoru.

     • Uczniowie klasy 7c rozpoczęli dzień od aktywności fizycznej. Poranna gimnastyka wpływa korzystnie na nastrój. W czasie ćwiczeń wyzwalają się endorfiny - potocznie nazywane hormonami szczęścia. To właśnie im zawdzięczamy przypływ energii i uczucie radości. Zachęcamy wszystkich do porannej aktywności.

     • Pasowanie na "Świetliczaka"

     • 13 października 2021 roku do grona prawowitych Świetliczaków zostało przyjętych 60 dzieci klas pierwszych. By dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej.

      Tradycją szkoły jest organizowanie co roku uroczystości przyjęcia pierwszoklasistów objętych opieką świetlicy szkolnej do grona społeczności świetlicowej. Z tej okazji odbywa się „Pasowanie na świetliczaka”. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowują się pod kierunkiem wychowawców świetlicy już od września. Zapoznają się z zasadami obowiązującymi w świetlicy i w szkole, poznają swoje prawa i obowiązki, uczą się piosenek i wierszy.
      Celem uroczystości jest rozwinięcie w dzieciach poczucia przynależności do społeczności świetlicowej, integracja grupy, kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, rozwijanie umiejętności słuchania i wypowiadania się. Pasowanie odbywa się w obecności Dyrektora Szkoły i wychowawców świetlicy.
      "Pasowanie na świetliczaka" jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności świetlicowej.
      By dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Na zakończenie złożyli uroczystą przysięgę.
      13 października 2021 roku do grona prawowitych Świetliczaków zostało przyjętych 60 dzieci klas pierwszych.
      Całość wydarzenia przebiegła w formie zabawy, konkurencji sportowych, zagadek oraz zabaw zręcznościowych. Dzieci  z klas starszych przygotowały program artystyczny, a także zagadki.
      Wszystkie zadania były oceniane przez jury-(Dyrekcję naszej szkoły, nauczyciela biblioteki oraz wychowawców świetlicy).
      Na zakończenie uroczystości, po ślubowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz słodkości
      Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy
      w świetlicy szkolnej.

     • Uwaga ! "Jedynka" zaraża zdrowiem !

     •  

        Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka, to dzięki niemu możemy robić wiele ciekawych rzeczy. Jako nauczyciele i wychowawcy chcemy wyposażyć naszych uczniów w wiedzę i umiejętności sprzyjające dbaniu o zdrowie swoje, innych ludzi i otaczające środowisko.

        Zachęcamy wszystkich do śledzenia działań prozdrowotnych naszych uczniów. Mamy nadzieję, iż podjęta przez „Jedynkę” inicjatywa trafi do jak najszerszego grona zainteresowanych zdrowym stylem życia.

        Pamiętajmy – w zdrowym ciele zdrowy duch.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 

      życzymy zadowolenia z trudnej i niezmienie ważnej pracy,

      entuzjazmu w tworzeniu jak najlepszej jakości edukacji,

      a także wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

      Społeczność 

      Szkoły Podstawowej Nr 1

      im. Henryka Sienkiewicza w Olecku