• Świetlica szkolna

W szkole funkcjonują:

* świetlica oddziałów przedszkolnych z podziałem na dwie grupy 5 i 6 latki

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

6.30 – 8.00

13.00 – 15.30

* świetlica klas I-IV oraz dzieci dojeżdżających (klasy I-VII)

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

6.30 – 16.00

Do świetlicy przyjmowane są dzieci na podstawie wniosku, w pierwszej kolejności dzieci, których oboje rodzice pracują.

Świetlica szkolna sprawuje opiekę nad wszystkimi dziećmi dojeżdżającymi.

Uczniowie dojeżdżający po skończonych lekcjach wracają do domu autobusem szkolnym od dnia 09.10.2017r. w następującym porządku:

I kurs godz. 13.40 (Dąbrowskie, Szczecinki, Raczki Wielkie, Krupin, Imionki, Możne)

II kurs 14.40 (Skowronki, Możne, Sedranki, Łęgowo)

III kurs 15.15 (Możne, Imionki, Krupin, Dąbrowskie, Szczecinki, Raczki Wielkie).

Nad bezpieczeństwem uczniów w autobusie szkolnym czuwają nauczyciele naszej szkoły.

Świetlica szkolna spełnia ważną funkcję w realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych szkoły i jest z nią integralnie związana. Skupia się przede wszystkim na zagospodarowaniu wolnego czasu dziecka. Daje możliwość czynnego wypoczynku i rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie wiedzą, że świetlica to miejsce, w którym warto wykazać się aktywnością, ponieważ sprawia to radość i daje satysfakcję.

Świetlica szkolna oferuje różnorodne formy zajęć:

- zajęcia plastyczno-techniczne,

- zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zagadki;

- zajęcia rekreacyjno-ruchowe, konkursy zręcznościowe, rywalizacja zespołowa;

- zajęcia muzyczne: nauka i śpiewanie piosenek, zabawy rytmiczno-ruchowe

- rozwijanie czytelnictwa, recytacje,

- ’’Omnibus’’- konkurs wiedzy ogólnej.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

Regulamin świetlicy