• "Matematyka w obiektywie"

     • Miło nam poinformować, iż w VIII edycji konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku zaszczytne miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły. Komisja w składzie - Emilia Przemielewska - nauczyciel w I LO w Olecku, dr Magdalena Makowska - wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, Barbara Domysławska - nauczyciel w I LO w Olecku oraz Bolesław Słomkowski - fotograf przyrody przyznali nagrody:

      KATEGORIA I (klasy 1-3)

      1. miejsce - Paweł Kulbacki

      2. miejsce - Natasza Omilian

      KATEGORIA II (klasy 4-6)

      1. miejsce - Adam Wojnowski

      2. miejsce - Marcel Borys

      3. miejsce - ( ex aequo) Natalia Wojciechowska, Lena Michniewicz

      wyróżnienie - Hanna Daniłowicz

      KATEGORIA III ( klasy 7-8)

      1. miejsce Piotr Romotowski

      GRATULUJEMY!!!

       

      WIĘCEJ INFORMACJI:

     • Lodowisko

     • Dnia 28 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko do Ełku. Uczestnikami byli uczniowie 7a i 8b. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

      Dzieci z radością poddały się łyżwiarskim szaleństwom. Z ogromną determinacją zmagały się z grawitacją na lodowisku, które było całe do naszej dyspozycji. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami, to szybko nabrali nowych umiejętności i jeździli całkiem nieźle. Nie obyło się bez upadków. Bardzo przydała się pomoc koleżeńska. 
      Wycieczka była udana, a młodzież zadowolona.

     • „Zakochani w książce”

     • Uczniowie naszej szkoli przystąpili do powiatowego konkursu plastycznego „Zakochani w książce”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej literaturą. Temat pracy konkursowej: „Moja ulubiona para w literaturze dla dzieci i młodzieży". Organizatorzy liczyli na wyobraźnię i pomysłowość uczestników. Patrycji, Pawłowi i Antoninie gratulujemy.

     • „Sudoku. Lubię to!”

     • W dniu 22 lutego 2023 r. w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs „Sudoku. Lubię to!”.

           I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku było organizatorem konkursu, a partnerami- Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Olecku.

      Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W etapie powiatowym tegorocznego konkursu wzięło udział 88 finalistów z poszczególnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych: Olecka, Kowali Oleckich, Sokółek, Stożnego, Judzik i Babek Oleckich. 

          Laureatami Powiatowego Konkursu „Sudoku. Lubię to!” zostali:

      A. Kategoria szkół podstawowych klasy I- III:

      1. Paweł Kulbacki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

      2. Patrycja Tarasiuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

       

      B. Kategoria szkół podstawowych klasy IV- VI:

      1. Natalia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

       

      C. Kategoria szkół podstawowych klasy VII- VIII oraz klasy I szkół ponadpodstawowych:

      3. Natalia Bondarewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

       

      Laureaci otrzymali tytuły Mistrzów Sudoku, medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa oraz promocją pozytywnego wykorzystywania sieci.

      W 2023 roku przypada 7 lutego, a jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca 2023. Tegoroczne hasło akcji to "Chcesz o tym porozmawiać?" Motywem przewodnim - szerzenie świadomości dzieci i rodziców na temat zagrożeń w Internecie.