• Msza święta

• Dnia 29 października 2023 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów SP1 w Olecku.

Zapraszamy na wspólną modlitwę.

• Uwolnij książkę! - w naszej szkole

• W naszej szkole powstała kolejna inicjatywa biblioteki szkolnej tj. „Uwolnij książkę” – bookcrossing. Na korytarzu obok biblioteki szkolnej stanął regał z „uwolnionymi” książkami,  które można śmiało zabrać do domu, przeczytać a następnie zwrócić na półkę lub przekazać innym do czytania.  Akcja ma na celu dzielenie się książką, więc każdy może przynieść i zostawić na regale własną książkę, którą chciałby przekazać innym do czytania. Będzie to okazja do odświeżenia własnego księgozbioru, znalezienia ciekawej pozycji książkowej. Dzięki temu książka  odzyska swoje życie, trafi do innych osób, będzie mogła spełniać swe zadanie czyli uczyć, bawić i zaskakiwać.  Zapraszamy wszystkich do korzystania z regału „uwolnionych” książek. Dzielmy się radością czytania!

• Spotkanie z ministrem cyfryzacji

• Dnia 10 października w naszej szkole gościliśmy ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, który rozmawiał z młodzieżą naszej szkoły oraz Liceum Ogólnokształcącego o "cyberbezpieczeństwie".

• Miesiąc Bibliotek

• Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Nasza biblioteka szkolna przygotowała ciekawe wydarzenia i konkursy zgodnie

z tegorocznym hasłem „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE,

W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”.

W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach plastycznych. Szczegóły na plakatach.

O kolejnych wydarzeniach będziemy informowali Was na bieżąco. Oczywiście zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdyż na długie jesienne wieczory najbardziej poleca się ciekawa książka. :)

• Ogłoszenie - dzień gier planszowych w MOSIR

• Dzień dobry,

w związku z obchodami Dnia Gier Planszowych informujemy, że w dniach 9-11 października uczniowie szkół podstawowych będą mogli nieodpłatnie skorzystać z gier planszowych będących w zasobach MOSIR Olecko. Zapraszamy na hol górny przy muzeum w godzinach 8:00-14:00. Prosimy o wcześniejszą informację o chęci skorzystania z oferty.

Katarzyna Kiejdo

MOSiR Olecko, ul. Park 1