• MARATON PISANIA LISTÓW

     • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza włączyła się w akcję "Maraton Pisania Listów" z Amnesty International.

      To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Od 20 lat pisze listy, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

      Wiecej informacji: Maraton Pisania Listów

     • Zbiórka słodyczy i żywności

     • Nasza szkoła włączyła się do zbiórki słodyczy i żywności dla dzieci w Starych Trokach k/Wilna. Zbieramy: brzoskwinie i ananasy w puszkach, kakao rozpuszczalne, kremy czekoladowe, płatki śniadaniowe, słone przekąski (precelki, krakersy, orzeszki w puszce), batony, ciastka, itp. Zbiórka trwa do 09.12.2021r.

     • Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data — rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

      Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

      To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

      W tym roku rocznica wypada w sobotę, dlatego w piątek, 19 listopada 2021 roku, wszyscy uczniowie nauczyciele i pracownicy szkoły przychodzą do szkoły ubrani na niebiesko. Okażemy w ten sposób wsparcie i solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

     • 11 listopada w świetlicy

     • Nowa galeria 11 listopada w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wykonywaliśmy w świetlicy ćwiczenia, poznaliśmy ciekawostki o symbolach narodowych, wykonaliśmy biało-czerwone kokardy, którymi przyozdobiliśmy swoje ubranie i jeszcze kilka ciekawych rzeczy...:)

    • Strefa relaksu BUDŻET OBYWATELSKI 2022
     • Strefa relaksu BUDŻET OBYWATELSKI 2022

     • Jesteś zmęczony? Potrzebujesz chwili wytchnienia lub odpoczynku na świeżym powietrzu? Szukasz spokojnego miejsca do aktywności fizycznej?

      Zagłosuj na strefę relaksu przy Szkole Podstawowej Nr 1!

      Naszym celem jest stworzenie kącika relaksu i aktywnego wypoczynku. Piłkarzyki , szachy, zestaw do ćwiczeń Street Workout.

      Moi Drodzy, to nie wszystko! Dzięki temu projektowi Wasze życie w mieście stanie się przyjemniejsze.

      -A co jeśli nie jestem uczniem tej szkoły? Nie będę mógł korzystać z tych wszystkich przyjemności?

      -No co ty! Strefa relaksu będzie dostępna dla każdego bez względu na wiek! Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej przystani do rozwijania swoich pasji.

      - Ale ekstra! Głosuję!

      Zagłosować na projekt "Strefa aktywności fizycznej i relaksu" można w wersji papierowej lub elektronicznie:

      1) Papierową - poprzez wypełnienie formularza ankiety i złożenie jej w jednej z dwóch urn (jedna znajduje się w Punkcie Obsługi Klienta, pok. nr 3 - Plac Wolności 3, druga w pok. Nr 11 – Plac Wolności 1 ),

      2) Elektroniczną - poprzez aplikację na stronie www.olecko.pl.

      Głosowanie potrwa do 30 listopada.

      Z góry dziękujemy Wam za głosy:)

     • "Szkoła do hymnu"

     • Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", która tradycyjnie odbędzie się w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie odśpiewają hymn narodowy o godzinie 11.11.

     • Wycieczka Kraków - Wieliczka w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pt. "Poznaj Polskę" , kl. 8c

     • W dniach 24-27 października 2021r. uczniowie kl. 8c byli uczestnikami wycieczki do Krakowa i Wieliczki. Wyjazd zorganizowany został w ramach przedsięwzięcia MEiN pt. "Poznaj Polskę". Opiekę nad uczniami sprawowala pani Dorota Karczewska i ks. Paweł Lenda.

      Wrażenia uczniów:

      "Piękne miasto, warte odwiedzenia. Bardzo spodobał mi się Wawel. Duży, ładny rynek, wszystko tu przykuwa wzrok. Zapamiętam na długo kopalnię w Wieliczce. Na pewno jeszcze odwiedzę Małopolskę. Był to poza tym fajnie spędzony czas z klasą. Wyborni opiekunowie :)"   Bartek  

      "Podobala mi się Wieliczka oraz Wawel, lecz najbardziej podobał mi się przejazd meleksem po Kazimierzu Żydowskim. Wycieczka była ciekawa i bardzo mi się podobała."  Kasia 

      Największe wrażenie zrobiła na mnie Kopalnia Soli  w Wieliczce oraz majestatyczny Wawel. Wywołało to na mnie pozytywne emocje oraz nowe, miłe wspomnienia. Wycieczka wzbogaciła moją wiedzę historyczną o Krakowie, jak i zagłębiła więzi w naszej klasie."  Julia

      Wycieczka bardzo mi się podobała, zwiedziłam tyle pięknych miejsc w Krakowie. Najbardziej podobal mi się Rynek, Komnaty Królewskie, Wawel i Wieliczka. Kazimierz Żydowski, to ciekawe miejsce z synagogą. Posiłkki w hotelu były w porządku, jak i pokoje. Karolina

      Uważam , że wycieczka była świetnie zaplanowana i cały jej przebieg był świetny. Odwiedziliśmy bardzo wiele ciekawych miejsc. Przewodnicy opowiadali z całym sercem i brzmiało to świetnie. A element wieczornego spaceru był moją ulubioną częścią tej wycieczki. Patryk

     • W świetlicy dużo się dzieje...

     • Nowa galeria W świetlicy dużo się dzieje... została dodana do albumu fotograficznego

      W październiku w naszej świetlicy działo się dużo i było bardzo wesoło. Zabroniliśmy wstępu nudzie:) Zamieszczamy zdjęcia z zajęć rekreacyjnych, dydaktycznych i opiekuńczo – wychowawczych, zabaw dowolnych, tematycznych, w kręgu, odrabiania zadań domowych i śniadania.