• MISTRZ MATEMATYKI

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

      Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

      Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

      Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Organizatorzy podają również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

      Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

     • Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie pod nazwą "Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych". Celem spotkania było przekazanie zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z czasu w trakcie zimowej przerwy.

     • SUDOKU lubię to!

     • W dniu 12 stycznia 2022 r. odbył się etap szkolny POWIATOWEGO KONKURSU "SUDOKU lubię to!"

      Naszą szkołę w finale reprezentować będą:

      I-III:

      1. Paweł Kulbacki (2a)

      2. Marcel Mosiejko (3a)

      3. Diana Ampulska (2b)

      IV-VI:

      1. Natalia Wojciechowska (5a)

      2. Emilia Kruszniewska (4c)

      3. Marcel Borys (4a)

      VII-VIII:

      1. Szymon Muszyński (8c)

      2. Amelia Zielińska (8a)

     • Akcja: TUSZ DO PAKI

     • Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- charytatywnej “Tusz do paki”.

      Akcja polega na zbieraniu zużytych opakowań po tuszu do drukarek atramentowych. Przy wejściach do szkoły stoją oznakowane pudełka, do których można wrzucić zużyte tusze. 

      Więcej informacji:  https://www.tuszdopaki.pl/

     • "ZIMOWA WYPRAWA PO SKARB" - ROK Mazury Garbate

     • Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku organizuje podczas ferii zimowych dwa cykle warsztatów dla dzieci "Zimowa wyprawa po skarb". Pierwszy cykl odbędzie się w terminie 24-28 stycznia (w godz. 9:00-14:30), a drugi w terminie 31 stycznia - 4 lutego (w godz. 9:00-14:30).

      W ciągu 5-dniowego cyklu dzieci wezmą udział w warsztatach: tanecznych, teatralnych, plastycznych, rytmicznych, wokalnych oraz relaksacyjnych. W ramach spotkań odbędą się także dwie projekcje kinowe, a także niespodzianki w postaci zabaw animacyjnych. Wszystkie działania będą oscylować wokół tematyki pirackiej.

      Zapisy na warsztaty rozpoczęły się 11 stycznia, a skończą - 21 stycznia. Zapisy dzieci (w wieku 6-16 lat) odbywają się w godz. 9:00-16:00 pod nr tel.: 505052750. Cena jednego tygodniowego cyklu warsztatów - 250 zł (płatne na konto ośrodka kultury w terminie 17-21 stycznia). Prosimy o zapewnienie dziecku drugiego śniadania we własnym zakresie.

      Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na poniższym profilu.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Kartki z Iskierkami Emocji, kl. 1c

     • Klasa 1 c bierze udział w projekcie edukacyjnym "Emocja". Udział w Kartkach z Iskierkami Emocji, polega na przygotowaniu wraz ze swoją klasą - kartek okolicznościowych, które wysyłane są do partnerskiej grupy. Nasze kartki trafiły do klasy p. Ani ze Szkoly Podstawowej Nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej.

     • Wycieczka do piekarni, kl. 1c

     • 15 grudnia klasa Ic udała się na wycieczkę do piekarni "Młyn" państwa Wójcik w Olecko. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pierniczków oraz produkty potrzebne do ich przygotowania. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największą frajdą dla dzieci było samodzielne przygotwanie pierniczków na koniec skonsumowanie swoich wypieków. Dziękujemy p. Wójcik za miłe przyjęcie.

     • Program GRANTY PPGR

     • Program GRANTY PPGR - uzupełnij dokumentację o zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa!

      Informacja dla osób, które do Gminy Olecko złożyły wnioski w ramach programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".

      W związku z procedurą weryfikacji wniosku złożonego przez Gminę Olecko w ramach konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” oraz zmianą wytycznych w ocenie wniosków przez Centrum Projektów Cyfrowa Polska, prosimy wnioskodawców o uzupełnienie dokumentacji, której nie udało nam się uzyskać w oparciu o rejestry publiczne.

      W celu uzupełnienia dokumentacji konieczne jest dostarczenie do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Olecku (pok. nr 6) w terminie do dnia 11 stycznia 2022 r. zaświadczenia potwierdzającego, że spełnione jest kryterium „nieotrzymania na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia wniosku (tj. 2020 i 2021) sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy”.

      Zaświadczenie wydaje Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olecku, ul. Gołdapska 23.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Olecku, nr tel.  87 307 03 73.