• LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

     • Dzieci naszej szkoły z klas 0-3 włączyły się w akcję „Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów”. W ten sposób dziękujemy Strażakom i Leśnikom za to, że cały rok ochraniają lasy przed pożarami. Doceniamy ich pracę i pamiętajmy, że las płonie szybko, a odrasta latami!

      Na zdjęciach laurki klas: 0a, 0c, 1a, 1c, 2a, 3a, 3b, 3c oraz świetlicy szkolnej.

     • SP NR 1 W OLECKU DRUGĄ SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE!

     • Bardzo miła wiadomość dotarła do nas dzisiaj z gali Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie. "Jedynka" otrzymała puchar za zajęcie II miejsca w Systemie Współzawodnictwa Sportowego W-MSZS za rok szkolny 2021 w kategorii Szkół Miejskich. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a przede wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę podczas zawodów sportowych.

     • "OTWARTY WTOREK"

     • 26 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku nauczyciele pełnią dyżur od godz. 17.00  do 18.00 w ramach dnia otwartego. Zapraszamy.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

     •          "Czytanie książek

          to najpiękniejsza zabawa,

       jaką sobie ludzkość wymyśliła"

              Wisława Szymborska

       

          Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO. Obchodzone jest na całym świecie od 1995 roku. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii i związany jest z tradycją święta narodowego obchodzonego 23. kwietnia. W tym dniu wręcza się kobietom czerwone róże, które są symbolem krwi smoka pokonanego przez Św. Jerzego - patrona Katalonii.  Z czasem kobiety zaczęły odwdzięczać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

         23. kwietnia to także symboliczna data w literaturze światowej. Jest to bowiem dzień, w którym przypadają rocznice urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy, m. in.: Williama Shakespeare czy Miguela de Cervantesa.

         W naszej szkole promujemy czytelnictwo poprzez udział w wielu programach, akcjach i konkursach.

         Zachecamy każdego do celebrowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorski. Pamiętajmy, że książki to niewyczerpane źródło wartości i wiedzy, a sam proces czytania to okazja do umysłowego relaksu.

     • Dzień Ziemi

     • Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzień rozpoczęliśmy od posadzenia drzewek owocowych i przygotowania terenu pod kwietną łąkę. Kolejnym elementem była akcja sprzątania terenu przy jeziorze. Uczniowie oczyścili teren skateparku, plaży miejskiej "Skocznia" oraz kąpieliska "Dzika plaża". Tego dnia "Jedynce" przyświecało hasło "Cała Ziemia w moich rękach". Uczniowie przygotowali  prace plastyczne ukazujące ideę troski o naszą planetę. Choć dzień był bardzo intensywny, to skłonił uczniów do refleksji nad znaczeniem przyrody w ich życiu.

     • Barwny występ klas drugich - "JEDYNKA ZARAŻA ZDROWIEM"

     • Dnia 22 kwietnia uczniowie klas drugich uczcili Dzień Ziemi barwnym występem taneczno-animacyjnym. Program przygotowała i z przytupem zrealizowała instruktorka zumby Aleksandra Łaszcyńska-Zubkowicz, prywatnie mama Adasia, ucznia klasy 2a. Tym widowiskowym, ekspresyjnym tańcem uczniowie aktywnie włączyli się w całoroczną akcję JEDYNKA ZARAŻA ZDROWIEM.

     • ADOPCJA SERCA

     • „Zbyt wiele jest dzieci,

      które rodzą się i są skazane na niezawinione cierpienie,

      będące konsekwencją nieludzkich konfliktów.

      Ratujmy dzieci, aby uratować nadzieją ludzkość”.

                                                                                     Św. Jan Paweł II

       

          Już od kilkunastu lat nasza szkoła uczestniczy aktywnie w akcji pomocy osieroconym dzieciom z Afryki – Adopcja Serca. Adopcja na odległość to przede wszystkim zapewnienie wykształcenia, pomoc socjalna, opieka medyczna. Potrzebne środki finansowe pozyskujemy z działalności charytatywnej, wolontariatu, m.in. wykonujemy palmy wielkanocne. W tym roku pozyskaliśmy środki na utrzymanie przez rok trojga dzieci - zapewnimy im edukację, leczenie, wyżywienie, pomoc socjalną.

       

       

     • ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA RODZIN Z UKRAINY

     • Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi "Jedynki" przygotowali świąteczne paczki dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin, którzy przybyli do naszego miasta w wyniku wojny w Ukrainie. Do paczek dołączone zostały kartki z życzeniami oraz ciastka wielkanocne własnoręcznie wykonane przez uczniów SP1.

      W tym niezwykle trudnym czasie pragniemy życzyć wszystkim obywatelom Ukrainy zdrowia, cierpliwości oraz wiary i nadziei w lepsze jutro.

     • WIELKANOCNE KARTKI DLA SENIORÓW

     • Nasi uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z ręcznie wypisanymi życzeniami wielkanocnymi dla oleckich seniorów. Inicjatywa naszych uczniów powoli staje się tradycją "Jedynki", która zawsze wzbudza radość wśród podopiecznych Klubu Seniora w Olecku oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej Olecko Kolonia.

     • UCZENNICE "JEDYNKI" NA PODIUM KONKURSU "NA RATUNEK ZIEMI"

     •    Z wielką dumą informujemy, iż w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach gminnego projektu "Głęboka termomodernizacja budynków oświatowych w Gminie Olecko" zaszczytne miejsca zdobyły uczennice naszej szkoły z klasy 7b.

           W kategorii wiekowej 10-12 lat  trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Kropiwnicka, natomiast w kategorii 13 lat i więcej drugie miejsce zajęła Nikola Laszkowska, a trzecie Antonina Słyszewska.

           Serdecznie gratulujemy!