• WAKACYJNE ŻYCZENIA

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie!

         Z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 życzę Wam dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

          Niech będzie to czas spotkań z ciekawymi ludźmi, interesujących podróży, odkrywania nowych miejsc i podziwiania wspaniałych zabytków.

          Wszystkim Wam życzę spokojnych i udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.

                                                                                                                                           Dyrektor SP1

       

     • Rymcerze: "Nie zmarnuj swojego życia!"

     • W dniu 23 czerwca 2022 r. klasy 6-8 uczestniczyły w koncercie profilaktycznym „nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu Rymcerzy.

      Projekt jest finansowany ze środków Gminy Olecko w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Olecko na lata 2022-2025.

     • Maja i Ula laureatkami Konkursu Ekologiczno-Literackiego "Urodziny Kopernika"

     • 14 czerwca 2022 r. w Olsztyńskim Planetarium odbyła się konferencja podsumowująca Wojewódzki Konkurs Ekologiczno-Literacki „Urodziny Kopernika” zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie w związku z przypadającą w przyszłym roku 550. rocznicą urodzin Wielkiego Astronoma. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. II miejsce zdobyła Maja Zdancewicz z klasy 7 b, natomiast wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7 d, Urszula Stefanowska. Dziewczęta napisały pracę konkursową pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Ewy Ciechanowskiej.

     • WIELKI SUKCES "JEDYNKI"!!!

     • Jesteśmy bardzo szczęśliwi :) :)  Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła wygrała warsztaty sportowe w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pho3nix Active School.

      W konkursie wzięło udział blisko 600 szkół z całej Polski, dlatego bardzo cieszymy się, iż jury wyróżniło i nagrodziło "Jedynkę" zajęciami sportowo - edukacyjnymi, które prowadzone będą przez utytułowanych sportowców, również tych z historią olimpijską.

       

     • Pokaz ratownictwa

     • W ramach programu „AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE” 3 klasy (6a, 6b i 7c) w dniu 21.06.2022 r. uczestniczyły w pokazie ratownictwa na basenie w Hali Lega.

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI W-MSZS - TENIS ZIEMNY - IGRZYSKA DZIECI

     • Węgorzewo było gospodarzem Wojewódzkiego Finału Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym rozegranego 14.06.2022r. Naszą szkołę tego dnia reprezentowali:

      Julia Zięba - 5 miejsce

      Filip Daniłowicz - 4 miejsce

      Filip Drobiszewski -6 miejsce

      Michał Kowalczyk - 4 miejsce

      Norbert Siergiej - 7 miejsce

      Opiekun Pan Robert Karniej.

     • WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC W II RUNDZIE PUCHARU POLSKI W PŁYWANIU W PŁETWACH!!!

     • Zawodniczki OSN Amfiprion - Izabela Ćwirko i Amelia Gajewska - reprezentowały Olecko w II Rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie.

      Dziewczyny spisały się na medal,  a raczej na 7 medali i tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii D.

       Izabela Ćwirko wywalczyła 4 medale, w tym 3 złote - 50BF, 100BF, 200BF oraz AP. Wysoka forma Izabeli Ćwirko oraz jej determinacja sprawiły, że w swojej kategorii wiekowej okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł "Najlepszej zawodniczki".

      Rewelacyjnie poradziła sobie również  Amelia Gajewska, która przywiozła do Olecka 3 medale - 2 srebrne i jeden brązowy - na dystansach: 100BF,200BF, 50BF.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wycieczka kl.1a i 1b

     • Wycieczka kl. 1a oraz kl. 1b do Pięknej Góry koło Giżycka - sportowa frajda w Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek w dniu 12 maja 2022r.

     • NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA DLA KARETEKÓW Z NASZEJ SZKOŁY!

     •  2 czerwca w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala Sportu, podczas której Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wręczył nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się uczniowie naszej szkoły Tymoteusz Łukowski i Olaf Tarasiuk podopieczni Wojciecha Rejterady z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Kiermasz pyszności

     • DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! Dzięki Waszym wielkim sercom i pysznym ciastom, deserom, galaretkom itp., zebraliśmy 2738zł, które przekażemy Wiktorowi. Dziękujemy, że możemy liczyć na Was - naszych wspaniałych uczniów i ich rodziców, którzy swoją kreatywnością i zaangażowaniem kolejny raz nas zaskakują i aktywnie wspierają akcje SU. Serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i włączenie się do naszej akcji składamy Warsztatom Terapii Zajęciowej.

      Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim!!!

     • SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH Z NASZEJ SZKOŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!

     • Daleką drogę przebyli uczniowie naszej szkoły, aby wystąpić w Suszu, gdzie został rozegrany dnia 30 maja Finał Wojewódzki W-M SZS w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Igrzyska Dzieci.

      Nasza starsza drużyna wywalczyła drugie miejsce w składzie :

      Ignacy Jackiewicz , Jakub Naruszewicz , Piotr Saliński

      Nasza młodsza drużyna wywalczyła czwarte miejsce w składzie :

      Tobiasz Brodowski , Szymon Karczewski

      Opiekun:  Pan Robert Karniej.

     • KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH NASZEJ SZKOŁY!!!

     • Dnia 30.05.2022r. na Hali Lega rozegrany został finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

      Po rozegraniu wszystkich meczów nasi reprezentanci wywalczyli 3 miejsce, tym samym jednego dnia zameldowaliśmy się dwukrotnie na podium zawodów rangi wojewódzkiej.

      Skład drużyny :

      Kacper Barszczewski , Maksymilian Chodukiewicz , Tymon Ciechanowski , Igor Dąbrowski , Bartosz Gierak , Bartosz Stachelek , Michał Tyczkowski , Dominik Tylman

      Opiekun:

      Pan Maciej Mularczyk