• DZIEŃ JABŁKA W ŚWIETLICY

• W dniu 28.09.2022r. świetlica szkolna obchodziła „dzień jabłka”. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tą okolicznością.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Zadaniem uczniów było przygotowanie dużej sketchnotki o kraju, który wcześniej został wylosowany przez klasę. W ten sposób korytarz szkolny przekształcił się w bogaty informator turystyczny o krajach europejskich, a przy okazji promował bogactwa kulturowe i językowe Starego Kontynentu.

• ROZBIEGANA JEDYNKA

• Rozbiegana Jedynka

Niemal 150 biegaczy stanęło na starcie XXIX Oleckich Otwartych Biegów dla Dzieci i Młodzieży oraz Dorosłych. Bardzo cieszy nas fakt, że tego dnia wystartowało 51 uczniów naszej szkoły.

Opiekunami podczas zawodów byli : Pani Danuta Kisielewska , Pan Krzysztof Dawidziuk.

Wyniki można zobaczyć w zakładce "uczniowie i rodzice"/"nasze sukcesy"/"sport"

• MATma2

• 19 września 2022r. w Giżycku grupa 20 uczniów klas ósmych (8a,8b) rozpoczęła udział w projekcie MATma2 przygotowującego do egzaminu ósmoklasisty. Projekt prowadzony jest przez firmę ELITMAT we współpracy z Fundacją Banku Gospodarstwa Krajowego Empiria i Wiedza.

• PODZIĘKOWANIA

• Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Sobierajowi za rekultywację nawierzchni boiska przy naszej szkole. Dzięki okazanej pomocy nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania sportowe w bezpiecznych warunkach. Dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

• NABÓR PROJEKTÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

• Od 26 września do 5 października 2022r. mieszkańcy gminy Olecko będą mogli zgłaszać swoje pomysły do Budżetu obywatelskiego na 2023 rok. W ramach kolejnych edycji mieszkańcy zdecydują o przeznaczeniu 275 000 zł.

Na projekty inwestycyjne, np. budowa placu zabaw, doświetlenia przejścia dla pieszych, zagospodarowanie skweru, budowa przystanku – przeznacza się 250 000 zł, na projekty nieinwestycyjne, np. kino plenerowe, potańcówki, koncerty, szkolenia – 25 000 zł.

Ważne, aby pomysły wpisywały się w obszar zadań własnych gminy.

Katalog zadań obejmuje wiele obszarów, m.in. sport, rekreację, edukację, kulturę, komunikację, zieleń miejską.

Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

• SUKCES SPORTOWY!

•

Droszewo w dniu 17.09.2022r. było gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego WM SZS - XXIX Warmińskie Biegi Przełajowe "Droszewo 2022".

Po przebyciu dalekiej drogi nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej wywalczyła wysokie 5 miejsce na 19 startujących szkół.

Skład naszej drużyny :

Oliwia Bandysz, Marcel Borys, Martyna Kaszkiel, Aleksandra Klepacka, Mikołaj Klimek, Ludwik Kosobucki, Aleksander Kozłowski, Liliana Kozłowska, Marysia Matulczyk, Lena Pskowska, Nadia Radomska, Norbert Siergiej, Antoni Urbanowicz, Janusz Ziółkowski, Mateusz Żuryński.

Gratulujemy uczniom udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Opiekunem naszej drużyny był Pan Robert Karniej.

Dziękujemy firmie Faster za bezpieczną podróż oraz Urząd Miejski w Olecku za współpracę.