• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią - panią Haliną Matwiejczyk zaprosili do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów z innych klas.

     • SUKCESY PŁYWACKIE NASZYCH UCZNIÓW

     • W Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno - Wschodniej w Pływaniu w Płetwach Finswimming North Cup - Olecko Lega 2022 wzięło udział 150 zawodników z piętnastu klubów z Polski, Estonii i Litwy. W zawodach wzięli również udział uczniowie naszej szkoły, którzy trenują pływanie w klubie OSN Amfiprion Olecko. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów:

      Dziewczęta 100 BiFins KAT.D1.

      ĆWIRKO Izabela 55.512.

      GAJEWSKA Amelia 55.88

      Dziewczęta 200 BiFins KAT.D1.

      ĆWIRKO Izabela 2:01.302.

      GAJEWSKA Amelia 2:06.46

      Dziewczęta 50 BIFINS KAT.D1.

      GAJEWSKA Amelia 24.842.

      ĆWIRKO Izabela 25.36

      Mieszane, 4 x 50 BiFins Junior E,D,1. OSN Amfiprion Olecko 1:56.41 (ĆWIRKO Izabela, ROMANOWSKI Julian, SIENKIEWICZ Kacper, GAJEWSKA Amelia)

      Gratulujemy zdobytych wyników!

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     •        Dnia 30 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III   z dzielnicowym  mł. asp.  Łukaszem Ratusznym. 

       Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.  Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady obowiązujące podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat właściwego korzystanie z telefonu, Internetu. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
      Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

     • DZIEŃ JABŁKA W ŚWIETLICY

     • W dniu 28.09.2022r. świetlica szkolna obchodziła „dzień jabłka”. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tą okolicznością.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Zadaniem uczniów było przygotowanie dużej sketchnotki o kraju, który wcześniej został wylosowany przez klasę. W ten sposób korytarz szkolny przekształcił się w bogaty informator turystyczny o krajach europejskich, a przy okazji promował bogactwa kulturowe i językowe Starego Kontynentu.

     • ROZBIEGANA JEDYNKA

     • Rozbiegana Jedynka

      Niemal 150 biegaczy stanęło na starcie XXIX Oleckich Otwartych Biegów dla Dzieci i Młodzieży oraz Dorosłych. Bardzo cieszy nas fakt, że tego dnia wystartowało 51 uczniów naszej szkoły.

      Opiekunami podczas zawodów byli : Pani Danuta Kisielewska , Pan Krzysztof Dawidziuk.

       

      Wyniki można zobaczyć w zakładce "uczniowie i rodzice"/"nasze sukcesy"/"sport"

     • MATma2

     • 19 września 2022r. w Giżycku grupa 20 uczniów klas ósmych (8a,8b) rozpoczęła udział w projekcie MATma2 przygotowującego do egzaminu ósmoklasisty. Projekt prowadzony jest przez firmę ELITMAT we współpracy z Fundacją Banku Gospodarstwa Krajowego Empiria i Wiedza.

     • PODZIĘKOWANIA

     • Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Sobierajowi za rekultywację nawierzchni boiska przy naszej szkole. Dzięki okazanej pomocy nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania sportowe w bezpiecznych warunkach. Dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

     • NABÓR PROJEKTÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

     • Od 26 września do 5 października 2022r. mieszkańcy gminy Olecko będą mogli zgłaszać swoje pomysły do Budżetu obywatelskiego na 2023 rok. W ramach kolejnych edycji mieszkańcy zdecydują o przeznaczeniu 275 000 zł.

      Na projekty inwestycyjne, np. budowa placu zabaw, doświetlenia przejścia dla pieszych, zagospodarowanie skweru, budowa przystanku – przeznacza się 250 000 zł, na projekty nieinwestycyjne, np. kino plenerowe, potańcówki, koncerty, szkolenia – 25 000 zł.

      Ważne, aby pomysły wpisywały się w obszar zadań własnych gminy.

      Katalog zadań obejmuje wiele obszarów, m.in. sport, rekreację, edukację, kulturę, komunikację, zieleń miejską.

      Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

      https://um.olecko.pl/aktualnosc-4861-procedura_budzetu_obywatelskiego_gminy.html

     • SUKCES SPORTOWY!

     •  

      Droszewo w dniu 17.09.2022r. było gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego WM SZS - XXIX Warmińskie Biegi Przełajowe "Droszewo 2022".

      Po przebyciu dalekiej drogi nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej wywalczyła wysokie 5 miejsce na 19 startujących szkół.

      Skład naszej drużyny :

      Oliwia Bandysz, Marcel Borys, Martyna Kaszkiel, Aleksandra Klepacka, Mikołaj Klimek, Ludwik Kosobucki, Aleksander Kozłowski, Liliana Kozłowska, Marysia Matulczyk, Lena Pskowska, Nadia Radomska, Norbert Siergiej, Antoni Urbanowicz, Janusz Ziółkowski, Mateusz Żuryński.

      Gratulujemy uczniom udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

      Opiekunem naszej drużyny był Pan Robert Karniej.

      Dziękujemy firmie Faster za bezpieczną podróż oraz Urząd Miejski w Olecku za współpracę.

     • Wyprawka 2022/2023

     • Wyprawka do oddziału przedszkolnego

      Wyprawka pierwszoklasisty


      Podręczniki do religii w klasach II-VII:

      - kl. 2  "Odkrywamy królestwo Boże", wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak;

      - kl. 3 podręcznik "Poznaję Jezusa", wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, zeszyt ćw. dla kl. 3 szkoły podstawowej "Poznaję Jezusa";

      - kl. 4 "Miejsce pełne BOGActw" wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek;

      - kl. 5 "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak;

      - kl. 6 "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak;

      - kl. 7 "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" wyd. Jedność, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak;

     • Wycieczka do Biskupina i Torunia

     • W dniach 13 - 15 czerwca uczniowie klas 6b, 7a i 7c wzięli udział w wycieczce dofinansowanej z programu ministerialnego "Poznaj Polskę". Pierwszym punktem programu wycieczki było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Tam uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej "Od płacidła do monety". Kolejnymi punktami były umiejscowione w sercu Torunia oddziały Muzeum Okręgowego w Toruniu - Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Twierdzy Toruń. W legendarny świat Torunia uczniowie zostali przeniesieni w Domu Legend Toruńskich. Oczywiści nie zabrakło wizyty w toruńskim planetarium, a także podziwiania interaktywnych wystaw w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Nad przebiegiem wycieczki czuwali opiekunowie - pani Marta Kosobucka, pan Adam Truchan oraz ks. Paweł Lenda. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie przywieźli do Olecka niezapomniane chwile, które jeszcze długo będą wspominać. Link do zdjęć z wycieczki poniżej.

     • WAKACYJNE ŻYCZENIA

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie!

         Z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 życzę Wam dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

          Niech będzie to czas spotkań z ciekawymi ludźmi, interesujących podróży, odkrywania nowych miejsc i podziwiania wspaniałych zabytków.

          Wszystkim Wam życzę spokojnych i udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.

                                                                                                                                           Dyrektor SP1