• Akcja: TUSZ DO PAKI

     • Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- charytatywnej “Tusz do paki”.

      Akcja polega na zbieraniu zużytych opakowań po tuszu do drukarek atramentowych. Przy wejściach do szkoły stoją oznakowane pudełka, do których można wrzucić zużyte tusze. 

      Więcej informacji:  https://www.tuszdopaki.pl/

     • "ZIMOWA WYPRAWA PO SKARB" - ROK Mazury Garbate

     • Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku organizuje podczas ferii zimowych dwa cykle warsztatów dla dzieci "Zimowa wyprawa po skarb". Pierwszy cykl odbędzie się w terminie 24-28 stycznia (w godz. 9:00-14:30), a drugi w terminie 31 stycznia - 4 lutego (w godz. 9:00-14:30).

      W ciągu 5-dniowego cyklu dzieci wezmą udział w warsztatach: tanecznych, teatralnych, plastycznych, rytmicznych, wokalnych oraz relaksacyjnych. W ramach spotkań odbędą się także dwie projekcje kinowe, a także niespodzianki w postaci zabaw animacyjnych. Wszystkie działania będą oscylować wokół tematyki pirackiej.

      Zapisy na warsztaty rozpoczęły się 11 stycznia, a skończą - 21 stycznia. Zapisy dzieci (w wieku 6-16 lat) odbywają się w godz. 9:00-16:00 pod nr tel.: 505052750. Cena jednego tygodniowego cyklu warsztatów - 250 zł (płatne na konto ośrodka kultury w terminie 17-21 stycznia). Prosimy o zapewnienie dziecku drugiego śniadania we własnym zakresie.

      Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na poniższym profilu.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Kartki z Iskierkami Emocji, kl. 1c

     • Klasa 1 c bierze udział w projekcie edukacyjnym "Emocja". Udział w Kartkach z Iskierkami Emocji, polega na przygotowaniu wraz ze swoją klasą - kartek okolicznościowych, które wysyłane są do partnerskiej grupy. Nasze kartki trafiły do klasy p. Ani ze Szkoly Podstawowej Nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej.

     • Wycieczka do piekarni, kl. 1c

     • 15 grudnia klasa Ic udała się na wycieczkę do piekarni "Młyn" państwa Wójcik w Olecko. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pierniczków oraz produkty potrzebne do ich przygotowania. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największą frajdą dla dzieci było samodzielne przygotwanie pierniczków na koniec skonsumowanie swoich wypieków. Dziękujemy p. Wójcik za miłe przyjęcie.

     • Program GRANTY PPGR

     • Program GRANTY PPGR - uzupełnij dokumentację o zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa!

      Informacja dla osób, które do Gminy Olecko złożyły wnioski w ramach programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".

      W związku z procedurą weryfikacji wniosku złożonego przez Gminę Olecko w ramach konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” oraz zmianą wytycznych w ocenie wniosków przez Centrum Projektów Cyfrowa Polska, prosimy wnioskodawców o uzupełnienie dokumentacji, której nie udało nam się uzyskać w oparciu o rejestry publiczne.

      W celu uzupełnienia dokumentacji konieczne jest dostarczenie do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Olecku (pok. nr 6) w terminie do dnia 11 stycznia 2022 r. zaświadczenia potwierdzającego, że spełnione jest kryterium „nieotrzymania na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia wniosku (tj. 2020 i 2021) sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy”.

      Zaświadczenie wydaje Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olecku, ul. Gołdapska 23.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Olecku, nr tel.  87 307 03 73.

     • BohaterON – włącz historię!

     • Nowa galeria BohaterON – włącz historię! została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klas siódmych i ósmych przystąpili do akcji BohaterON – włącz historię!, ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Od kilku lat przeprowadzają ją trzy wrocławskie organizacje: Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów, działaniom których przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

        Podczas realizowanych na lekcji historii zajęć uczniowie poznali cele kampanii oraz sposoby wspierania działań. Wykorzystane materiały edukacyjne przybliżyły im wydarzenia związane    z przebiegiem i uczestnikami powstania warszawskiego. Uwieńczeniem akcji były własnoręcznie przygotowane przez uczniów karki z życzeniami dla powstańców warszawskich.

     • Iskierki Dobra

     • W ramach akcji "Iskierki Dobra" organizowanej przez ROK Mazury Garbate nasza szkoła przygotuje kapustę z grzybami, za którą wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na Paczkę dla Seniora. Zapraszamy Serdecznie!

      Więcej informacji Iskierki Dobra

     • MARATON PISANIA LISTÓW

     • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza włączyła się w akcję "Maraton Pisania Listów" z Amnesty International.

      To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Od 20 lat pisze listy, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

      Wiecej informacji: Maraton Pisania Listów