• Światowy Dzień Jabłka w grupie 0 C

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące...
                                 Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
                     Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Obchody Dnia Jabłka w grupie 0 C rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Zapoznaliśmy się też z cyklem życia jabłoni.

Wszystkie kolejne zabawy dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze i  konkursy. Uczniowie mieli okazję skosztować dżemu z jabłek oraz soku jabłkowego. Po jabłkowym poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej - wykonały piękne jabłka z kolorowej wydzieranki.

Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

Ewelina Stańczyk

Więcej zdjęć: Dzień Jabłka w Oc