• Zdrowy styl życia: aktywność fizyczna według 7A

Nasza Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku zachęca młodzież i dzieci do aktywności fizycznej poprzez tworzenie klas sportowych, wyjazdy na częste zawody oraz ciekawe lekcje wychowania fizycznego, ale my 7a pokażemy inne ciekawe sposoby na aktywność fizyczną.

Spacery, jazda na rowerze, rolki, bieganie – zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej i nadwadze. Podczas ćwiczeń fizycznych krew szybciej płynie w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione oraz dotlenione.

Jeżeli ktoś nie ma czasu na regularne uprawianie sportu, powinien zwiększyć swoją aktywność podczas wakacji oraz ferii. Zamiast wylegiwania się cały dzień na plaży, warto wybrać się w góry. Podczas wspinaczek pracują wszystkie partie mięśni oraz kształtuje się sylwetka.  Polecamy również grę w piłkę nożną oraz siatkową.

Jeśli nie lubicie ćwiczyć sami? Zaproście przyjaciół i razem poćwiczcie lub pójdźcie  na spacer.

KLASA 7A

Więcej zdjęć: Zdrowy styl życia - aktywność fizyczna w kl. 7a