Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - kl. 8
- 24
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - klasy 1-7
- 56
Wycieczka do Torunia
- 28
Przepiękny, klimatyczny Toruń zachwycił uczestników wycieczki, którymi byli uczniowie klas: 5c, 6b, 7a i 7b pod skrzydłami Doroty Karczewskuej, Ewy Ciechanowskiej i Aleksandry Czarneckiej.
Mieli okazję przebywać w nim 13 i 14 czerwca br. Oba dni były intensywne w atrakcje ruchowe, wiedzowe, kulinarne, kulturowe. Pierwszy dzień zaczął się poznaniem historii miasta i zwiedzeniem Starówki. Tu młodzież wzięła udział w grze terenowej, rywalizując w grupach, zdobywając punkty. Emocjonujące i intensywne rozgrywki, umożliwiające poznanie najważniejszych postaci związanych z Toruniem, miejsc czy pomników, zakończone zostało zajęciem mniej wyczerpującym, równie ciekawym i przede wszystkim smacznym. Dziewczyny i chłopcy uczestniczyli w warsztatach piernikowych, poznając tajną toruńską recepturę na ciasteczka. Każdy wyszedł z własnoręcznie wykonanym pierniczkiem. Pycha!
Po zakwaterowaniu się i posileniu, uczestnicy wycieczki udali się do JUMP ARENA, największej hali z trampolinami w mieście. Ruchowych atrakcji ciąg dalszy...
Dzień zakończony został spacerem do interaktywnej fontanny po uliczkach Starego Miasta.
Kolejnego dnia, skoro świt uczniowie zostali przewiezieni do MŁYNA WIEDZY, gdzie podczas trzech godzin praktycznie sprawdzali prawa fizyki, chemii czy biologii. Interesująco, naukowo, przystępnie, wyjątkowo!
Przedostatnim punktem był pobyt w TORUŃSKIM OGRODZIE ZOOBOTANICZNYM z godzinnymi zajęciami o gadach. Tu też oprócz teorii była praktyka. Zachwycający świat zwierząt, choć w warunkach niewoli...
Na koniec została wisienka na torcie- czas wolny w galerii handlowej. To dzieciaki lubią najbardziej! Radość okazywały w drodze powrotnej, śpiewając przez kilka godzin.
Wszyscy, bez żadnych wyjątków, uważają dwudniową wycieczkę do Torunia za wyjątkowo udaną!
"Bezpieczne wakacje" - spotkanie z policjantem
18 czerwca br. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Olecku. Jego celem było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
W czasie spotkania sierż. Łukasz Mazurkiewicz przypomniał m.in.: jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, w trakcie wycieczek górskich a przede wszystkim nad wodą. Ostrzegał przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Tłumaczył jak postępować w kontaktach z obcymi, jak wzywać pomoc . Rozmawiał z uczniami również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym: jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną należy iść, gdy nie ma chodnika, dlaczego należy nosić odblaski?
Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje, jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych.
No i wreszcie...
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
- 28
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Olecka.
6 czerwca 2024 roku odbyła się IX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 22 uczestników.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz rzetelną oceną poszczególnych recytacji czuwała komisja konkursowa w składzie:
- Pani Jolanta Krasowska - przewodnicząca
- Pani Elżbieta Kacprzyk
- Pani Ewa Skibicka
Uczestnicy prezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i z wielkim zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie wiersze.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy także nagrody rzeczowe.
Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej edycji konkursu.
Dorota Karczewska
"DZIEŃ DZIECKA DLA DZIECKA" - wiele się działo...
- 31
"DZIEŃ DZIECKA DLA DZIECKA"
Ogólnopolskie Wybory Książek
Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach akcji w maju i w czerwcu w szkołach odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Akcja jest apolityczna, oddolna, pozbawiona zewnętrznego finansowania. Nikt na niej nie zarabia.
Światowy Dzień Pszczół
20 maja na świecie obchodzoney jest Dzień Pszczół, który co roku ma ten sam wydżwięk - jeśli pszczoły wyginą, ludzie również. Jeśli komuś wydaje się to abstrakcją, to wystarczy zagłębić się w temat, jak ważną rolę pełnią te owady w ekosystemie.
Trzymamy kciuki!!!
3 maja
2 maja
1 maja
Światowy Dzień Książki w naszej bibliotece
23 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W szkolnej bibliotece każdy czytelnik mógł zapoznać się z historią tego święta. Jego tradycja zrodziła się w Katalonii w 1926 roku. Jest to hucznie obchodzony dzień jej patrona – Świętego Jerzego, a także święto narodowe. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.
W 2024 roku Światową Stolicą Książki został wybrany francuski Strasburg, gdzie przez cały rok organizowane będą wydarzenia literackie.
Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę szkolną „częstując się” nie tylko książką do czytania, ale również słodkimi cukierkami.
Pamiętajcie, że święto książki jest zawsze wtedy, kiedy po nią sięgamy. Świętujmy więc cały rok!
7
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
"Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach"
Cycero
Trzy razy podium!
W II Gminnym Konkursie Literatury Polskiej, w którym w tym roku uczestnicy recytowali poezję Czesława Miłosza uczennice naszej szkoły zajęły zaszczytne miejsca na podium. W kategorii klas szóstych Emilia Kruszniewska (6c) zajęła drugie miejsce, natomiast trzecie miejsce w tej smej katgorii wywalczyła Kaja Kozłowska (6b). Dumna może być z siebie uczestniczka najstarszej kategorii - klasy ósme - Magdalena Mokicka, która nie miała sobie równych i pokonując pozostałych uczestników, wywalczyła najwyższe trofeum - miejsce pierwsze.
Reprezentantkom naszej szkoły gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięskich skoków na podium.
81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
Wybory do Oleckiej Rady Młodzieżowej
- 15
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie