• Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie. Proponowane zabawy taneczne opierają się na piosenkach o charakterystycznych rytmach i przewijają się w nich niektóre elementy tańca.

Ogromną radość z tańca czerpią dzieci z grupy 0 C, które opanowały kroki do trzech popularnych tańców z repertuaru dziecięcego. Przy dźwiękach muzyki tańczyły do utworu „Nie chcę Cię, nie chcę Cię znać”, „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz „Poszło dziewczę po ziele”.  Opanowanie poszczególnych kroków i figur pozwoliło dzieciom na rozwinięcie cierpliwości, wytrwałości i odwagi oraz rozwinęło pamięć, myślenie, spostrzegawczość i uwagę.

Uczniowie przygotowując kolejne układy zaspokajały swoją naturalną potrzebę ruchu i integracji.

Ewelina Stańczyk

Filmiki z tańcami - grupa 0c:       "Dwóm tańczyć się zachciało"

"Nie chcę Cię, nie chcę Cię znać"

"Poszło dziewczę po ziele"