• „Sudoku. Lubię to!”

• W dniu 22 lutego 2023 r. w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs „Sudoku. Lubię to!”.

I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku było organizatorem konkursu, a partnerami- Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Olecku.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W etapie powiatowym tegorocznego konkursu wzięło udział 88 finalistów z poszczególnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych: Olecka, Kowali Oleckich, Sokółek, Stożnego, Judzik i Babek Oleckich.

Laureatami Powiatowego Konkursu „Sudoku. Lubię to!” zostali:

A. Kategoria szkół podstawowych klasy I- III:

1. Paweł Kulbacki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

2. Patrycja Tarasiuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

B. Kategoria szkół podstawowych klasy IV- VI:

1. Natalia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

C. Kategoria szkół podstawowych klasy VII- VIII oraz klasy I szkół ponadpodstawowych:

3. Natalia Bondarewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

Laureaci otrzymali tytuły Mistrzów Sudoku, medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa oraz promocją pozytywnego wykorzystywania sieci.

W 2023 roku przypada 7 lutego, a jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca 2023. Tegoroczne hasło akcji to "Chcesz o tym porozmawiać?" Motywem przewodnim - szerzenie świadomości dzieci i rodziców na temat zagrożeń w Internecie.