• Nasi na meczu...

• Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy 3a i 3b naszej szkoły obejrzeli na żywo mecz piłki siatkowej pomiędzy Ślepsk Malow Suwałki i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i prawdziwie gorąca atmosfera. Oto relacje dzieci.

• Wiosna - Poezja - Szymborska

•

W naszej szkole 21 marca działo się bardzo dużo. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami - panem Robertem Karniejem oraz ks. Pawłem Lendą przygotowali z okazji nadejścia wiosny turniej klas. Konkurencje, od wiosennych smaków po wiosenne porzekadła, zaskoczyły uczniów oraz wychowawców. Nie zabrakło nawiązania do Światowego Dnia Poezji. Każda klasa z tej okazji przygotowała wiersz o swojej klasie. Wysłuchaliśmy również pięknej muzycznej interpretacji wiersza "Nic dwa razy" przygotowanej przez uczniów, a wszystko to w nawiązaniu do projektu "Mistrzyni Szymborska", do którego przystąpiła nasza szkoła. W miedzyczasie do szkoły zajrzeli panowie policjanci, by porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Był to bardzo intensywny dzień, wypełniony zabawą, poezją i dużą dawką dobrego humoru. Całość uwieńczona została przystrojeniem szkoły w dekoracje wiosenne, by na dobre pożegnać zimę i przywitać ciepłą i słoneczną wiosnę.

• Dzień pełen wrażeń w klasie 4a

• Uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach slime zorganizowanych przez Kreatywna Ważka. Każdy uczeń samodzielnie wykonał własnego slima. Po warsztatach uczniowie pojechali na lodowisko w Ełku. To był dzień pełen zabawy, radości i niezapomnianych wrażeń.

• "Matematyka w obiektywie"

• Miło nam poinformować, iż w VIII edycji konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku zaszczytne miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły. Komisja w składzie - Emilia Przemielewska - nauczyciel w I LO w Olecku, dr Magdalena Makowska - wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, Barbara Domysławska - nauczyciel w I LO w Olecku oraz Bolesław Słomkowski - fotograf przyrody przyznali nagrody:

KATEGORIA I (klasy 1-3)

1. miejsce - Paweł Kulbacki

2. miejsce - Natasza Omilian

KATEGORIA II (klasy 4-6)

1. miejsce - Adam Wojnowski

2. miejsce - Marcel Borys

3. miejsce - ( ex aequo) Natalia Wojciechowska, Lena Michniewicz

wyróżnienie - Hanna Daniłowicz

KATEGORIA III ( klasy 7-8)

1. miejsce Piotr Romotowski

GRATULUJEMY!!!

WIĘCEJ INFORMACJI:

• Lodowisko

• Dnia 28 lutego bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko do Ełku. Uczestnikami byli uczniowie 7a i 8b. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

Dzieci z radością poddały się łyżwiarskim szaleństwom. Z ogromną determinacją zmagały się z grawitacją na lodowisku, które było całe do naszej dyspozycji. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami, to szybko nabrali nowych umiejętności i jeździli całkiem nieźle. Nie obyło się bez upadków. Bardzo przydała się pomoc koleżeńska.
            Wycieczka była udana, a młodzież zadowolona.

• „Zakochani w książce”

• Uczniowie naszej szkoli przystąpili do powiatowego konkursu plastycznego „Zakochani w książce”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej literaturą. Temat pracy konkursowej: „Moja ulubiona para w literaturze dla dzieci i młodzieży". Organizatorzy liczyli na wyobraźnię i pomysłowość uczestników. Patrycji, Pawłowi i Antoninie gratulujemy.