• VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

          • VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej pod Honorowym Patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Olecka.

             Po dwuletniej przerwie powrócił do kalendarza wydarzeń szkolnych konkurs recytatorski, który cieczy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter i szczególną rangę ze względu na Honorowy Patronat Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Olecka.

             Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach wzięły udział dzieci z następujących placówek edukacyjnych:

            • Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
            • Szkoła Podstawowa w Judzikach;
            • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Wieliczkach;
            • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach.

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz rzetelną oceną poszczególnych recytacji czuwała komisja konkursowa w składzie:

            • Pani Violetta Janczenia - przewodnicząca
            • Pani Elżbieta Kacprzyk
            • Pani Jolanta Krasowska

            Uczestnicy prezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i z wielkim zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie wiersze.

            Jury po burzliwych dyskusjach przyznało następujące wyróżnienia:

            I miejsce

            Cimochowski Mateusz

            Adamczyk Łukasz

            Kowalczyk Jakub

            II miejsce

            Tatarczuk Norbert

            Osochocka - Karolak Maria

            III miejsce

            Iwanicka Aleksandra

            Pawłowska Anna

            Wyróżnienia 

            Słyszewska Antonina

            Juszkiewicz Dawid

            Wasilewska Weronika

            Stelmachowska Małgorzata

            Marciniak Julia

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy także nagrody rzeczowe.

            Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej edycji konkursu.

             

                                                                                                                           Dorota Karczewska

          • "Kwitnąca szkoła"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Kwitnąca szkoła” z Vito Bambino, w której zadaniem konkursowym było ciekawe uzasadnienie wyboru imienia dla jabłonki, która będzie posadzona na dziedzińcu szkoły. Pomimo tego, że nie udało nam się wygrać głównej nagrody, otrzymaliśmy sadzonkę polskiej jabłonki, którą Pani Dyrektor wraz z uczniami klasy 0a i 1c posadzili w szkolnym sadzie.

            Jabłonka otrzymała imię Nel jak jedna z postaci powieści H. Sienkiewicza – naszego patrona. Dzieci podczas uroczystości przeczytały wiersz, który był formą odpowiedzi w konkursie. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze listki i mamy nadzieję, że niedługo obok Nel posadzimy kolejne jabłonki, które otrzymają imiona Staś i Henryk.

          • „Witold Pilecki. Żołnierz - jeniec - bohater – człowiek”

          •      Ikonie powojennego podziemia antykomunistycznego, niezłomnemu żołnierzowi wyklętemu, zamordowanemu przez władzę komunistyczną w 1948 r., poświęcona została lekcja online, przeprowadzona 27 marca 2023 roku przez edukatorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

                 Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli poznać nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego, chociażby brawurowe wejście jako ochotnika do obozu koncentracyjnego i zagłady w Auschwitz, ale także           te mniej znane - udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim, który znajdował się       w Łambinowicach. Prowadzący obszernie zaprezentowali sylwetkę bohatera jako męża, ojca, społecznika, artysty  i ziemianina oraz ukazali jego pasje.  

                  Ciekawie przeprowadzone zajęcia, podkreślające ogrom  i znaczenie dokonań Witolda Pileckiego,                 bez wątpienia utwierdziły młodych uczestników spotkania w przekonaniu, że ta niezwykła postać może być autorytetem lub idolem dla współczesnej młodzieży.
             

          • Nasi na meczu...

          • Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy 3a i 3b naszej szkoły obejrzeli na żywo mecz piłki siatkowej pomiędzy Ślepsk Malow Suwałki i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i prawdziwie gorąca atmosfera. Oto relacje dzieci.