• Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • Przed nami 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do udziału

      w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się

      listopada 2022r. w Olecku.

      Program uroczystości:

      • 10:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Olecku.
      • Po mszy nastąpi przemarsz ulicami Olecka. Oficjalne delegacje złożą kwiaty przy Krzyżu Misyjnym, Pomniku Niepodległości oraz Pomniku Wdzięczności.
      • Uroczystości odbędą się przy asyście honorowej żołnierzy z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie.
      • O oprawę muzyczną zadba Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Pani Weroniki Kordowskiej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
      • Około godziny 12:00 wspólnie odśpiewamy hymn w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu".

      W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości będzie można obejrzeć ciężki sprzęt wojskowy, który na Placu Wolności zaprezentuje 11. Mazurski Pułk Artylerii im. gen. Józefa Bema. Pokaz sprzętu potrwa do godziny 15:00

     • Dyktando na Święto Niepodległości

     • W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek. 

      Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już osiem tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda zbieramy środki na kolejnego tira.

      Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

      https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

      Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

     • Wolontariusze w akcji

     • 29 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udali się na cmentarze: parafialny przy ulicy Zamkowej i Cmentarz Ewangelicki przy ulicy 11. Listopada w Olecku, aby uprzątnąć je przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Zapalili także znicze, by uczcić pamięć tych, którzy tam spoczywają.

     • CODE WEEK

     • 8-23 października 2022 roku  - Code Week

      Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Kodowanie sprzyja też rozwojowi kompetencji w wielu obszarach, takich jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność i praca zespołowa, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery. Umiejętność rozwiązywania problemów, radzenia sobie z porażkami i niepoddawania się lub umiejętność współpracy z innymi są pożądane w wielu różnych dziedzinach. W naszej szkole 260 uczniów przystąpiło do zadań związanych z kodowaniem.

     • Łapy, łapy, cztery łapy...

     • Uczniowie 2a jako pierwsi wzięli udział w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy Stowarzyszenia Cztery Łapy Olecko.
      27 października spotkali się z nimi w naszej szkole, żeby uzupełnić posiadaną wiedzę na temat właściwej opieki nad zwierzętami. Uczyli się o odpowiedzialności za pupila, czym go karmić. Dowiedzieli się, dlaczego warto zaczipowac swojego czworonoga.
      Największą atrakcją spotkania okazał się oczywiście kilkutygodniowy Stambo - szczeniaczek do adopcji.
      Drugoklasiści na koniec spotkania zasiali kocimiętkę, ktorą będą pielęgnować w klasie. Otrzymali także ulotki informujące o właściwym odżywianiu psów.

      Materiał przekazany przez Daj łapę. Agnieszka Koczyk. Psia mowa bez tajemnic i wydrukowany dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Olecku. Dziękujemy! 

     • PROGRAM OTWARTA FIRMA

     • Nasza szkoła weszła do „Programu Otwarta Firma”. W listopadzie, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie odwiedzą firmy i instytucje w celu poznania różnych zawodów i zapoznają się ze specyfiką wykonywanych tam zawodów, ocenią swoje predyspozycje i podejmą próbę zaplanowania swojej kariery edukacyjnej i zawodowej.

      Szczegóły na zamieszczonych plakatach.

     • "Świat daleki i bliski"

     • Dnia 24 października pan Andrzej Malinowski rozpoczął cykl bardzo ciekawych prelekcji o "świecie dalekim i bliskim". Uczniowie klas IV-VIII byli baardzo zainteresowani opowieściami o Australii i Nowej Zelandii.

     • Mistrzostwa Powiatu Oleckiego w Mini Piłce Nożnej

     • W tym roku nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek w mini piłce nożnej w kategorii Igrzysk Dzieci w ramach Wojewódzkiego Kalendarza SZS.

      We środę 19 października do sportowej rywalizacji stanęli chłopcy rocznik 2009 i młodsi, a w piatek -  21 października dziewczęta rocznik 2009 i młodsze. W turnieju wzięło udział sześć szkół z powiatu oleckiego.

      Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z "Jedynki" dali z siebie wszystko i wywalczyli miejsca na podium.

      Nad rywalizacją fair play czuwali sędziowie - pan Adam Wyszyński i pan Kamil Szarnecki.

      Wyniki:

      Chłopcy rocznik 2009 i młodsi:

      1. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku (trener Kamil Szarnecki)

      2. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (trener Ariel Tusznio)

      3. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (trener Artur Szarnecki)

      Dziewczęta rocznik 2009 i młodsze:

      1. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (trener Wojciech Rejterada)

      2. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku (trener Krzysztof Dawidziuk)

      3. miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (trener Alina Kalinowska)

      Gratulujemy sukcesów!

       

       

       

       

     • Finał Wojewódzki WM SZS - Sztafetowe Biegi Przełajowe – Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada

     • W poniedziałek 10. października na trasach biegowych w pobliżu Stadionu Miejskiego w Olecku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Drużynie chłopców w kategorii rocznik 2010 i młodsi udało się "wybiegć" podium i zająć trzecie miejsce.

      Igrzyska Dzieci (chłopcy rocznik 2010 i młodsi) :

      3. miejsce - Dominik Anulewicz , Marcel Borys , Filip Drobiszewski , Janusz Niedziejko - Ziółkowski , Gracjan Murawski , Dominik Piotrowski.

      Igrzyska Dzieci (dziewczęta rocznik 2010 i młodsze) :

      6. miejsce - Aleksandra Klepacka ,Hanna Masianis ,Maria Matulczyk , Lena Pskowska , Nadia Radomska , Marianna Wasilewska.

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta rocznik 2008-2009) :

      5. miejsce - Amelia Gajewska , Sandra Gałażyn , Liliana Kozłowska, Martyna Kaszkiel , Wiktoria Niedziejko , Kalina Tatarczuk.

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy rocznik 2008-2009) :

      10. miejsce - Tomasz Hołdyński , Aleksander Kozłowski , Norbert Ostrowski , Bartosz Romanowski , Tymoteusz Śnieżyński , Mateusz Żuryński.

      Opiekunami podczas zawodów byli : Pan Kamil Szarnecki i Pan Adam Wyszyński.

       

     • DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW W 0A

     • Dzieci z klasy 0a dzień wcześniej wspólnie kupiły warzywa w pobliskim warzywniaku a następnego dnia zrobiły smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole oprócz życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi odbyła się uroczystość posadzenia Drzewa Pamięci - symbolu nauczycieli, wychowawców, pracowników i uczniów naszej szkoły, których z nami już nie ma.

      Link do filmu z życzeniami:

     • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      W piątek 7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie kl. 4–8 przygotowali z tej okazji plakaty zachęcające do nauki tabliczki mnożenia. Uczniowie klas 4-tych zostali zaproszeni przez swoich młodszych kolegów z kl. 3a, którzy wraz z wychowawczynią – p. H. Matwiejczyk przygotowali wspólne zabawy, które w atrakcyjny sposób utrwalają znajomość tabliczki mnożenia.

      Tego dnia uczniowie kl. 4-8 mogli przystąpić także do egzaminu pisemnego i sprawdzić swoje umiejętności. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę, mieli okazję nadrobić te zaległości.

     • Przygoda w Sobolach

     • W czwartek 6 października klasa 4c odwiedziła wyjątkowe  gospodarstwo. Dzieci karmiły zwierzęta, jechały bryczką, brały udział w ciekawych konkurencjach sportowych. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko z pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami. Opiekę nad dziećmi sprawowali p. Dorota Karczewska i p. Dariusz Kaszkiel