• XVII Zimowy Turniej Piłki Nożnej

• 11 stycznia odbyła się XVII edycja Zimowego Turnieju Piłki Nożnej, w której udziała wzięło sześć gminnych szkół. Drużyny walczyły o Puchar Dyrektora "Jedynki". Pogoda nie zawiodła - był śnieg i lekki mróz, a organizatorzy w trosce o komfort uczestników zapewnili ciepłą herbatę i grillowaną kiełbaskę. Jury pod przewodnictwem Pana Andrzeja Kamińskiego wytypowało najlepszego bramkarza - Hubert Luto SP1 w Olecku, zawodnika - Michał Ulikowski - SP w Wieliczkach i króla strzelców - Mikołaj Klimek - SP1 w Olecku.

Kolejność końcowa turnieju:

1. SP1 w Olecku

2. SP1 w Olecku

3. SP w Wieliczkach

4. SP w Kowalach Oleckich

5. SP3 w Olecku

6. SP w Gąskach

7. SP4 w Olecku

• Akcja BOHATERON – włącz historię!

•      Uczniowie klas siódmych i ósmych włączyli się w akcję BOHATERON-u – włącz historię!

Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Młodzież uczestniczyła w zajęciach, podczas których wykorzystano materiały udostępnione na stronie fundacji. Chętni uczniowie wykonali plakaty i kartki. Uwieńczeniem działań było umieszczenie wpisu z podziękowaniami i życzeniami na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

• Już za nami... Ale się działo!

• Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim darczyńcom oraz osobom, które wsparły XVIII Koncert Charytatywny „Czar Bożego Narodzenia”, który odbył się 15 grudnia 2023 r. w ROK "Mazury Garbate". Kolejny raz z ogromnym zaangażowaniem wsparliśmy razem Wiktora i jego mamę w walce o zdrowie. Dziękujemy!

• SP Nr 1 w Olecku pierwszą szkołą w województwie!!!

•  Bardzo miła wiadomość dotarła do nas z gali Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie. "Jedynka" otrzymała puchar za zajęcie 1. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego W-MSZS za rok szkolny 2022/2023 w kategorii Szkół Podstawowych Miast i Gmin.  Warto podkreslić, iz co roku w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego startuje około 160 szkół z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a przede wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę podczas zawodów sportowych.

• Projekt BohaterON w Twojej Szkole 2023!

1 września ruszyły zapisy dla szkół i przedszkoli do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2023, będącego częścią VIII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej kampanii BohaterON – włącz historię! , pobrać materiały edukacyjne i scenariusze zajęć, przeprowadzić lekcje z uczniami oraz wspólnie pokazać, że pamięć o Powstańcach Warszawskich jest wiecznie żywa - dodając wpisy na portalu -  wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Wypełnienie krótkiego, elektronicznego sprawozdania z przeprowadzonej akcji gwarantuje otrzymanie przez szkołę dyplomu udziału, a dla koordynatora - imiennego zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo  w akcji. Czas na realizację projektu i odesłanie sprawozdania pedagodzy mają do 31 października br.

Jak co roku, na nauczycieli czeka również 4-dniowe seminarium organizowane jesienią w Warszawie. Formularz zgłoszeniowy do seminarium dostępny jest na stronie internetowej projektu.

• Msza święta

• Dnia 29 października 2023 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów SP1 w Olecku.

Zapraszamy na wspólną modlitwę.

• Uwolnij książkę! - w naszej szkole

• W naszej szkole powstała kolejna inicjatywa biblioteki szkolnej tj. „Uwolnij książkę” – bookcrossing. Na korytarzu obok biblioteki szkolnej stanął regał z „uwolnionymi” książkami,  które można śmiało zabrać do domu, przeczytać a następnie zwrócić na półkę lub przekazać innym do czytania.  Akcja ma na celu dzielenie się książką, więc każdy może przynieść i zostawić na regale własną książkę, którą chciałby przekazać innym do czytania. Będzie to okazja do odświeżenia własnego księgozbioru, znalezienia ciekawej pozycji książkowej. Dzięki temu książka  odzyska swoje życie, trafi do innych osób, będzie mogła spełniać swe zadanie czyli uczyć, bawić i zaskakiwać.  Zapraszamy wszystkich do korzystania z regału „uwolnionych” książek. Dzielmy się radością czytania!