• "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

•

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszą koleżankę Małgorzatę Zagórską nauczycielkę w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.

Przez wiele lat z zaangażowaniem i poświęceniem dzieliła się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Pogodną osobowość Gosi będziemy wspominać z sentymentem,  życzliwością i tęsknotą.

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pracownicy SP1 w Olecku

• Zapraszamy na kiermasz online

• Szanowni Państwo,

jak co roku, nasza szkoła organizuje Koncert Charytatywny "Czar Bożego Narodzenia". Jego nieodłącznym elementem jest kiermasz rękodzieła i wyrobów własnych.

W tym roku zapraszamy na live'a, który odbędzie się na Facebooku naszej szkoły. W trakcie tej transmisji sprzedażowej będzie można kupić/wylicytować przygotowane produkty.

Dochód z kiermaszu przeznaczymy na pomoc Wiktorowi Nikielcowi.

Transmisja na żywo odbędzie się 14 grudnia 2022r. w godzinach 19:00-20:00.

• Mieszkańcy zdecydowali

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż projekt pod nazwą "Pocałuj i jedź - bezpieczna zatoka i aktywne przejście dla pieszych" zdobył największą liczbę punktów i tym samym będzie realizowany ze środków budżetu obywatelskiego 2023r.

Wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt, serdecznie dziękujemy.

• Pasowanie na Czytelnika

• Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste  Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

• VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

• "Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie

Święty i czysty jak pierwsze kochanie”.

Adam Mickiewicz

25 listopada  2022 roku w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Miał on na celu uczczenie 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza  oraz  włączenie się w obchody Roku Romantyzmu Polskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem  Warmińsko – Mazurskiego  Kuratora Oświaty oraz  Burmistrza Olecka.

Uczestnicy w I etapie zaprezentowali wybraną przez siebie część „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, natomiast w II – wylosowany fragment utworu doby romantyzmu, przygotowany  przez organizatorów.

Komisja konkursowa, w której zasiadły panie Zofia Szczubełek, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku oraz Katarzyna Jeżewska, kierownik Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku,  dokonała oceny  oraz wyłoniła i nagrodziła następujących uczniów:

• Mistrz  Pięknego Czytania w  kat. kl. IV: Paweł Krajewski, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku

Wyróżnienie: Magdalena Karniej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach

• Mistrz  Pięknego Czytania w  kat. kl. V - VI: Emilia Kruszniewska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku

Wyróżnienie: Wiktoria Bielska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku

• Mistrz  Pięknego Czytania w  kat. kl. VII - VIII: Oskar Sakowski, uczeń Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku

Wyróżnienie: Aleksandra Sojkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich, Maja  Zdancewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Olecku.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• "OTWARTA FIRMA" - certyfikaty

• Nasza szkoła zakończyła obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 r. Klasy 8 i 7 wzięły udział w wielu ciekawych spotkaniach.

Dziękujemy za życzliwość, poświęcony czas pracownikom: Sądu Rejonowego w Olecku, Komendy Powiatowej Policji, Banku PKO BP oraz Piekarni Młyn w Olecku.

• Bezpieczna zatoka i aktywne przejście dla pieszych przy SP1

• Link do głosowania pod tekstem!

„Pocałuj i jedź (Kiss and ride) – bezpieczna zatoka i aktywne przejście dla pieszych” przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku to projekt inwestycyjny mający na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły, jak również innych mieszkańców gminy Olecko korzystających z tego przejścia. Budowa sfery parkingowej (zatoki przy szkole) pozwoli na bezpieczne zatrzymanie pojazdu, pożegnanie „małego” pasażera i odjazd. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie doświetlenie istniejącego podniesionego przejścia dla pieszych przy szkole.

Szacunkowy koszt projektu: 228 891,00 zł

• Koncert zespołu "Suwałki Gospel Choir"

• Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim magiczny czas świąt. Zapraszamy Państwa na koncert zespołu "Suwałki Gospel Choir" 3 grudnia 2022r. o godz. 14.00. Bilety do nabycia w kasie ROK "Mazury Garbate". Cena biletu 15 zł